ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАКЛАД

Інформація про Донецький ліцей № 1

Донецької селищної ради Ізюмського району Харківскої області

Рік заснування

Заклад засновано у 1959 році.

Директор закладу освіти

З 2007 року директором закладу освіти працює Мальчуженко Лариса Олександрівна, яка має вищу педагогічну освіту за спеціальністю «українська мова та література, англійська мова»; спеціаліст вищої категорії, Старший вчитель; педагогічний стаж 32 роки.

Контингент учнів (вихованців)

Всього учнів (вихованців) – 355, з них: 1 – 4 класи – 138 учнів, 5-9 класи -167 учнів, 10- 11 класи – 50 учнів. Випускників 9 класу – 32 учні, 11 класу – 25 учнів.

Мова навчання

Українська

Педагогічний колектив

Всього педагогічних працівників – 34 особи

в т.ч.:

Мають освітньо-кваліфікаційний рівень (освіту)

спеціаліста або магістра (повну вищу) – 32 особи

Бакалавра (базову вищу), молодшого спеціаліста (неповну вищу) – 2 особи

Категорії

Спеціаліст вищої категорії – 23 особи

Спеціаліст І категорії – 3 особи

Спеціаліст ІІ категорії – 3 особи

Спеціаліст – 4 осіб

Без категорії (тарифний розряд) – 1 особа

Педагогічне звання:

«старший учитель» – 11 осіб

«вчитель – методист» – 5 особи

Кількість пенсійного віку – 8 осіб

Педагогічний стаж до 3-х років – 2 особи

Творчий потенціал

Роботу педагогічного колективу було спрямовано на реалізацію та виконання таких завдань:

– поглиблення змісту загальноосвітньої підготовки учнів з окремих предметів шляхом створенням профільних класів, класів з поглибленим вивченням навчальних предметів, організації роботи спецкурсів, факультативів та гуртків;

– забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу функціонування профільного навчання;

– підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану;

– удосконалення роботи наукового товариства учнів «Граніт», організація науково-дослідницької роботи;

– підвищення теоретичної, науково-методичної та професійної підготовки педагогічних працівників шляхом організації роботи школи молодого учителя «Педагогічний Еверест», ШМО вчителів-предметників, творчих груп, проведення методичних тижнів, декад;

– підвищення рівня профілактично-консультативної роботи серед учнівського колективу, батьківської громади, створення умов для реалізації відповідних програм щодо розвитку особистості учня, враховуючи соціальний запит та особисту зацікавленість учнів, батьків, педагогів;

– удосконалення роботи органів учнівського самоврядування, широке залучення їх до вирішення питань організації освітнього процесу, життєдіяльності навчального закладу;

– забезпечення роботи науково-практичних семінарів з актуальних питань навчання і виховання школярів;

– забезпечення ефективної роботи методичного кабінету ліцею;

– залучення педагогів до участі в інноваційних і дослідно-експериментальних проєктах різних рівнів;

– поширення ефективного педагогічного досвіду працівників ліцею шляхом друку матеріалів у фахових виданнях та на освітніх сайтах;

– стимулювання педагогів до оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями;

– забезпечення змістовного наповнення WEB-сайту ліцею.

Педагоги закладу є активними учасниками різноманітних конкурсів та проєктів. Постійно готують призерів Всеукраїнських олімпіад та конкурсів. Беруть участь у міжнародних проєктах.

Педагоги ліцею є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Ед-ера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

Учитель української мови і літератури ліцею Глушкова Я.Л. стала переможцем територіального етапу та учасником обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024».

7 вчителів ліцею були обрані КВНЗ «ХАНО»  учителями-тренерами Нової української школи: Вишненко Л.І., Сафіна С.П., Сєрбіна С.П., Закора Л.В., Луценко С.М.,  Сумець О.В., Овчиннікова І.М. Задача вчителів-тренерів була – підвищити кваліфікацію учителів області, які викладають в 5-6 класах, навчити особливостям викладання предметів в базовій середній школі за принципами НУШ.

Донецький ліцей № 1 долучився до Всеукраїнського проєкту «Єдині», це 28 днів підтримки мешканців громади у переході на українську мову. Першим викладачем на проєкті став наш вчитель української мови і літератури – Товарницька Л.І.

Проводилася робота учителів ліцею щодо поширення власного досвіду роботи у фахових періодичних виданнях. Так, свій власний досвід з теми «Розвиток емоційно-ціннісного ставлення дітей до навчання на засадах упровадження ідей інтеграції» в науково-методичному журналі «Джерело педагогічних інновацій» представила практичний психолог Овчиннікова І.М. (випуск № 4 (44)). У червні 2024 року була представлена робота учителя географії Сумець О.В. в номінації «Природнича освіта в умовах реалізаціїнового Державного стандарту: виклики та можливості» з теми «Формувальне оцінювання».

Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарад, нарад при директорі.

Матеріально-технічне забезпечення

Донецький ліцей № 1 складається з трьох будівель, дві з яких – навчальні. Для забезпечення якісної освіти у закладі функціонують 34 навчальних кабінети. Крім того, працюють 2 спортивні зали, бібліотека з читальним залом, актова зала, кабінет практичного психолога та навчальний психологічний кабінет, ресурсна кімната, клас безпеки, спальня кімната, їдальня на 200 посадкових місць, волейбольний та футбольний майданчик, смуга перешкоди, майданчик з нестандартним спортивним обладнанням. 8 навчальних кабінетів старшої школи оснащені сучасною мультимедійною та комп’ютерною технікою (кабінети математики, фізики, хімії, географії, історії, англійської мови, української мови і літератури, клас безпеки), працюють 2 кабінети інформатики, обладнані сучасними комп’ютерами, один з яких обладнано мультимедійним обладнанням. 8 кабінетів початкової школи обладнано сучасною мультимедійною технікою.

У грудні 2023 року проведено капітальний ремонт покрівлі І корпусу, триває капітальний ремонт підвального приміщення ІІ корпусу найпростішого укриття. У 2024 році було відкрито кімнату соціальної згуртованості «Безпечний простір для дитини», що була створена в рамках Меморандуму про партнерство між Донецькою селищною територіальною громадою та швейцарською організацією «Terre des Hommes – Надання дітям допомоги по всьому світу». Даний проєкт передбачає впровадження методології «Рух, ігри, спорт і креативність. Простір, дружній до дитини: організація та діяльність».  Благодійники надали допомогу у вигляді будівельних матеріалів для ремонту кімнати, сучасну мультимедійну і комп’ютерну техніку, спортивний інвентар, настільні ігри, набір книг і посібників з психологічної тематики, канцелярські товари, меблі.

Досягнення здобувачів освіти у 2023/2024 навчальному році

Учні Донецького ліцею № 1 активні учасники І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад. Переможцями І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад стали:

з української мови та літератури:

  1. Захарченко Катерина, 7 клас – IV місце,
  2. Скібіна Дар’я, 8 клас – ІІ місце,
  3. Полупан Максим, 9 клас – ІІ місце,
  4. Кулик Ярослав, 10 клас – І місце,
  5. Лещенко Діана, 11 клас – ІІІ місце.

з трудового навчання:

  1. Попова Варвара, 10 клас – І місце

з хімії:

  1. Асєєва Дар’я, 7 клас – І місце,
  2. Пільнік Анастасія, 10 клас – ІІ місце,
  3. Куценко Вікторія, 11 клас – ІІІ місце

з історії:

  1. Попова Дар’я, 10 клас – І місце

з географії:

  1. Сафін Богдан, 8 клас – ІІ місце,
  2. Турасов Данило, 9 клас – ІІ місце,
  3. Кулик Ярослав, 10 клас – 10 клас

з фізики:

  1. Яцейко Анастасія, 7 клас – ІІІ місце,
  2. Турасов Данило, 9 клас – ІІ місце

з математики:

  1. Ващенко Марія, 8 клас – ІІ місце,
  2. Полупан Максим, 9 клас – І місце

з біології:

  1. Ващенко Марія, 8 клас – ІІ місце,
  2. Майко Поліна, 9 клас – ІІ місце,
  3. Варенікова Тетяна, 10 клас – ІІ місце,
  4. Лошакова Вероніка, 11 клас – ІІІ місце

з англійської мови:

  1. Сафін Богдан, 8 клас – ІІ місце,
  2. Маюра Ярослава, 9 клас – ІІІ місце,
  3. Пільнік Анастасія, 10 клас – ІІ місце,
  4. Сорока Анна, 11 клас – І місце

з правознавства:

  1. Майко Поліна, 9 клас – ІІ місце,
  2. Попова Дар’я, 10 клас – І місце,
  3. Сорока Анна, 11 клас – ІІІ місце

У ІІ (обласному) етапі брали участь 3 учасники (учні 10 класу КУЛИК Ярослав – з української мови і літератури, ПОПОВА Дар’я – з історії, та учениця 11 класу СОРОКА Анна – з англійської мови). КУЛИК Ярослав здобув ІІІ місце в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови і літератури.

Учениця 10-го класу Тетяна РАШИНА брала участь у проведенні Обласної учнівської науково-практичної конференції Харківського територіального відділення МАН України у секції «Педагогіка» та у ІІ етапі Всеукраїнському конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. За свою конкурсну роботу «Google Workspace for Education» як засіб організації дистанційного навчання на прикладі Донецького ліцею № 1» отримала від конкурсного журі 71 бал (ІV місце).

Учень 11-го класу Захар ДИМАР брав участь в обласній учнівській конференції, присвяченій Голодомору 1932-1933 років з роботою на тему: «Соціально-економічні умови виникнення голоду 1932-1933 років. на Слобожанщині». Робота Захара увійшла до збірки «Україна пам’ятає і світ не забуде».

Учениця 11-го класу Вікторія КУЦЕНКО під керівництвом учителя української мови та літератури Товарницької Л.І. стала фіналісткою конкурсу есе «Моя Україно» від КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

Учениці ліцею ВАЩЕНКО Вікторія (8-Б клас), СКІБІНА Дар’я (8-Б клас), Вікторія КУЦЕНКО, Діана ЛЕЩЕНКО, Поліна МАЙКО брали участь у Всеукраїнському конкурсі творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді України» від Інституту політико-правових та релігійних досліджень за підтримки МОН України. Діана ЛЕЩЕНКО, Вікторія КУЦЕНКО та Поліна МАЙКО отримали дипломи ІІ ступеню.

Учениця 2-Б класу Дар’я ДМИТРОВА посіла ІІ місце в обласній акції «Годівничка» від КЗ «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» в номінації «Краща агітаційна листівка», всього від закладу участь брали 6 учениць.

Учень 4-Б класу Платон ЦЕБРО посів І місце в обласному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» від КЗ «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості». Всього на конкурс було відправлено 24 роботи.

Учень 5-А класу Микита ЖЕРЕБНИЙ  та учениця 5-Б класу Мирослава УКОЛОВА посіли І місце в міжнародному конкурсі мистецтв «Мій світ» від ГО «Динаміка успіху».

Учениця 6-го класу Дар’я БІЛИК посіла І місце у двотуровому конкурсі мистецтв «Мистецька історія» від ГО «Динаміка успіху».

Також, маємо гарні результати в обласній онлайн-вікторині «Рятівник», яка проходила у рамках Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»). Рій «Шебелинська січ» отримав перемогу у вікторині. До складу рою увійшли: Іван ЄРЕМЧУК; Іван ЗАКОРА; Богдан САФІН; Олег Закора (учні 8-Б класу); Нікіта КОВАЛЬЦОВ; Ярослав КУЛИК; Тетяна РАШИНА; Андрій СЕНЬО (учні 10 класу). Високий рівень знань показали учні 10-го класу Нікіта КОВАЛЬЦОВ, Софія ЛУК’ЯНОВА, Ярослав КУЛИК та Тетяна ВАРЕНІКОВА під час участі в обласній онлайн-вікторині, присвяченій Дню пам’яті та примирення «Україна у Другій світовій війні».

Протягом 2023/2024 навчального року учні ліцею приймали активну участь у різноманітних творчих конкурсах, таких як:

– територіальний конкурс малюнків «Самоврядування очима дітей», 23 учасника;

– територіальний конкурс малюнків «Тарасові шляхи», 34 учасника;

– літературно-мистецький конкурс «Стежинами каменяра», 5 учасників;

– обласна виставка-реквієм «Трагічними сторінками історії» до 90-х роковин Голодомору, 2 учасники;

– Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024», 12 учасників;

– мистецький конкурс «Гамма» , 9 учасників;

– обласне свято дитячої творчості «Жива вода – Дельта», 7 учасників;

– обласний конкурс плакатів «Дотик турботи», 18 учасників;

– територіальний конкурс читців, у якому перемогу здобули Аріанна ПРИСЬ (5-Б клас), Кіра ТАТЬКОВА (6 клас) та Дар’я МОТУЗОВА (9-А клас).

Вже традиційно, учні нашого ліцею приймають активну участь в інтерактивних конкурсах різного рівня. Так, активну участь ліцеїсти початкової ланки брали у Всеукраїнській дитячий Лізі QUIZ» від ГО «Центр освітніх реформ наші діти» (Країна мрій). У Всеукраїнській предметній олімпіаді  «На урок» в цьому році взяли участь 24 ліцеїста. В онлайн олімпіаді «Всеосвіта» участь взяли 34 учня.

Разом із вчителями та батьками адміністрація закладу освіти створює сприятливе освітнє середовище, що забезпечує успішний розвиток дитини, повагу її точки зору, цікавості, заохочення її інтересів.