Сертифікація педагогічних працівників

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Сертифікація педагогічного працівника відбувається виключно на добровільних засадах.

Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.01.2022 № З

Основні документи, що регулюють процедуру сертифікації:
Закон України «Про освіту» (ст. 51)  https://cutt.ly/MjjsQrK;
 Закон України «Про повну загальну середню освіту» (ст. 49)  https://cutt.ly/HjjsHui;
ПОЛОЖЕННЯ про сертифікацію педагогічних працівників  https://cutt.ly/8jjsgAV;
 Наказ МОН України від 04.01.2022 №3 «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році»  https://cutt.ly/AHdz3VU (із змінами, внесеними наказом МОН від 30.03.2022 №278   https://cutt.ly/6Hdxtvf);
Наказ МОН України від 05.04.2022 №294«Про затвердження програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти»  https://cutt.ly/THdxZrK;
Наказ УЦОЯО від 15.04.2022 №27 «Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2022 році»  https://cutt.ly/ZHdx9Gm;
 МЕТОДИКА експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення їх практичного досвіду роботи, затверджена наказом ДСЯО України від 01.03.2019 № 01-11/9 (в редакції наказу ДСЯОУ від 18.08.2021 № 01-11/55). Детальніше  https://sqe.gov.ua/diyalnist/sertifikaciya/.
Стануть у нагоді майбутньому учаснику сертифікації:
Сторінка «Учаснику сертифікації» на порталі Українського центру оцінювання якості освіти  https://cutt.ly/BHdvvwn;
 Розділ «Сертифікація» на сайті Державної служби якості освіти України  https://sqe.gov.ua/diyalnist/sertifikaciya/;
Запис трансляції онлайн  конференції «Сертифікація – 2022. Шлях до успіху»  https://cutt.ly/EHdbFxM;
Флешмоб успішного проходження сертифікації (поради від вчителів, які успішно пройшли сертифікацію)  https://cutt.ly/SHdnjTy;
Рубрики #Вчитель_про_сертифікацію  та  #Експерт_про_сертифікацію на Facebook-сторінці управління Державної служби якості освіти у м.Києві;
Поради учаснику сертифікації від сертифікованого вчителя, освітнього експерта Олександри Зінченко    https://cutt.ly/DHdEYch.

НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Зміст тесту для вчителів початкових класів  було визначено Програмою незалежного тестування, затвердженою Міністерством освіти і науки України.

Тест для вчителів початкових класів містив 90 завдань  двох форм: з вибором однієї правильної відповіді (86 завдань) та відкритої форми з короткою відповіддю (4 завдання), – на виконання яких було відведено 180 хвилин.

Тестовий зошит

Правильні відповіді

НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ФАХОВИХ ЗНАНЬ ТА УМІНЬ УЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ

Зміст тесту для вчителів математичної освітньої галузі було визначено Програмою незалежного тестування, затвердженою Міністерством освіти і науки України.

Тест містив 75 завдань трьох форм: з вибором однієї правильної відповіді (62 завдання), на встановлення відповідності («логічні пари») (3 завдання) та відкритої форми з короткою відповіддю (10 завдань), –  на виконання яких було відведено 180 хвилин.

Тестовий зошит

Правильні відповіді

НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ

Зміст тесту для вчителів мовно-літературної освітньої галузі було визначено Програмою незалежного тестування, затвердженою Міністерством освіти і науки України.

Тест для вчителів мовно-літературної освітньої галузі містив 90 завдань  двох форм: з вибором однієї правильної відповіді (82 завдання) та на встановлення відповідності («логічні пари») (8 завдань), – на виконання яких було відведено 180 хвилин.

Тестовий зошит

Правильні відповіді

НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ВЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ ТА ГРОМАДЯНСЬКИХ ДИСЦИПЛІН

Зміст тесту для вчителів історії та громадянських дисциплін  визначено Програмою незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів історії та громадянських дисциплін, затвердженою Міністерством освіти і науки України.