Затверджено Порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2022 році

Наказом Міністерства освіти і науки від 20.04.2022 № 364 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.05.2022 за № 486/37822, затверджено Порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2022 році

✔️ Відповідно до Порядку визначено особливості вступної кампанії 2022 року до закладів фахової передвищої освіти, а також враховано особливості її проведення.

✔️ Вступ до закладів фахової передвищої освіти цього року максимально спрощено. Для вступу за кошти держаного або місцевого бюджету вступники складають індивідуальну усну співбесіду або творчий конкурс, який проводять в один етап, та подають мотиваційний лист. Закладам надано право у своїх Правилах прийому визначати вимоги до мотиваційних листів та особливості їхнього написання.

✔️ Для вступників, які претендують на навчання тільки за контрактом, достатньо подати необхідні документи та мотиваційний лист.

✔️ Індивідуальні усні співбесіди для вступників на основі повної загальної (профільної) середньої освіти проводяться за програмами зовнішнього незалежного оцінювання. Форму проведення індивідуальних усних співбесід та творчих конкурсів заклад обирає самостійно. За бажанням вступники замість проходження індивідуальної усної співбесіди можуть подати сертифікати національного мультипредметного тесту або зовнішнього незалежного оцінювання 2019 – 2021 років.

✔️ Середній бал свідоцтва про базову або повну загальну середню освіту в конкурсному балі не використовується.

✔️ Вступникам надається можливість подавати заяви в електронній формі. Цим можуть скористатися і вступники, які перебувають за межами України.

✔️ Вступникам, які мають відповідно до законодавства право зарахування на бюджетні місця, для зарахування достатньо позитивно скласти вступні випробування.